Kontakt i Cennik

Witamy, poniżej dane kontaktowe / cennik, ogólne warunki współpracy przy zamawianiu usługi oględzin samochodu przed zakupem:

Tel. 515 28 14 48/ Kontakt telefoniczny do firmy od godziny 8.30 do rozsądnych godzin popołudniowych ok. 17.00. Problem? Wyślij SMSa – a oddzwonimy!

E-mail: motoprzyjaciel@gmail.com

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/motoprzyjacielPL/

Obszar działania: Warszawa, Mazowieckie, centralna Polska.

KONTO DO PRZEDPŁAT:

LABTESTPRO Sp. z o.o.
NIP 1182225589

Konto Bankowe
NEST BANK / NESBPLPW

98 1870 1045 2083 1070 3773 0001

ZASADY WSPÓŁPRACY

Po dokonaniu przedpłaty konieczne jest wysłanie e-mail’em danych do faktury

  • w wersji minimum: Adres / Imię i Nazwisko, numer NIP
  • DOKUMENTu potwierdzającego dokonanie przelewu np. w formie pliku PDF lub screena z operacji przelewu (potwierdzenie przelewu stanowi podstawę do wyjazdu na oględziny pojazdu),
  • linka do ogłoszenia weryfikowanego samochodu, lub jego danych identyfikacyjnych gdy brak auta w internecie.

UWAGA! Zanim prześlesz przedpłatę KONIECZNY jest kontakt z firmą z informacją o lokalizacji pojazdu – w przypadku wyjazdów poza miasto i umówienie terminu oględzin (e-mail, telefon, SMS). Niezbędne jest sprawdzenie dostępności pojazdu. Auta sprawdzamy zwykle w ciągu 24/48h.

——————–

WAŻNE: W związku z epidemią koronowirusa preferujemy weryfikację samochodów zdalnie. Co to znaczy? Samochody sprawdzamy fizycznie u sprzedawcy, ale bez osobistego udziału kupującego/i często jego rodziny, weryfikacja techniczna odbywa się tradycyjnie. Chodzi wyłącznie o Państwa i nasze bezpieczeństwo, prosimy o kontakt dzień wcześniej.

Godziny pracy, samochody sprawdzamy najchętniej od poniedziałku do piątku każdego tygodnia. Możliwe są też oględziny w weekend, nawet w niedzielę, wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu. Po weryfikacji wysyłamy raport o stanie samochodu na e-mail kupującego.

PODSTAWOWY CENNIK:

Sprawdzenie jednego samochodu na terenie Warszawy i okolic: 300 złoty netto czyli 369 brutto (Uwaga, co ważne w tej cenie uzyskujecie Państwo pełen zakres kontroli, bez gwiazdek! Więcej informacji w linku) Podobny zakres oględzin w firmach konkurencyjnych to ok. 500/700 złoty.

Dodatkowe badanie w stacji diagnostycznej: 100 złoty netto (prosimy wziąć pod uwagę ze badanie na stacji kontroli pojazdów wymaga pełnej opłaty).

Wyjazdy poza miasto: ok 0,70 złotego za kilometr  (ostateczna cena wynika z potrzebnego czasu dojazdu) .

Wybór samochodu dla osób potrzebujących pomocy – bezpłatnie.

Dojazd na terenie miasta Warszawy na miejsce oględzin – bezpłatnie.

Oględziny zdalne – przy kontroli przed zakupowej bez udziału Klienta obligatoryjnie wysyłamy dokument o stanie samochodu. Taki raport jest standardem w naszej pracy, to podsumowanie z oględzin samochodu, zachęcamy by decyzję o zakupie podjąć po otrzymaniu podsumowania, w przeciwnym razie to kupowanie „kota w worku lub zakup oczami”.

Negocjacja ceny – pobieramy drobną prowizję od wynegocjowanej kwoty upustu (20%)  o ile jesteście zainteresowani tą opcją – potrzebujemy Twojego upoważniania na negocjacje w Twoim imieniu wysłanego równocześnie na e-mail przy okazji przesłania linka do sprawdzanego auta. Wzór upoważnienia w tym linku.

WYJĄTKI:

Klasyczne samochody terenowe np. JEEP GRAND CHEROKEE, TOYOTA LAND CRUISER, LAND ROVER DISCOVERY, NISSAN PARTOL, JEEP WRANGLER, MERCEDES G W460, SSYANG-Yong Actyon, FORD EXPLORER i inne dodatkowa opłata 50 złoty netto (+ podatek VAT 23%).

Klasyczne oldtimery np. Porsche z lat 80tych i inne dodatkowa opłata 50 złoty netto (+ podatek VAT 23%).

Samochody luksusowe o wyższej wartości od 65 000 PLN np. Audi Q7, Audi 6, Mercedesy, Mazdy, Toyoty itp + 50 netto (+ podatek VAT 23%).

Uwaga: minimalizujemy ryzyko, nie dajemy gwarancji finansowych, od tego są firmy ubezpieczeniowe. Lista czynności nie jest obligatoryjna. Zależy od okoliczności na placu sprzedającego i możliwości prawnych!

Co gdy nie dochodzi do oględzin?

Gdy do oględzin nie dochodzi nie z naszej winy, a my dojedziemy na miejsce oględzin – bardzo rzadkie przypadki (kilka w roku) zwracamy 50% wpłaconej kwoty! Jeżeli do oględzin nie dochodzi przed wyjazdem zawsze zwracamy wpłaconą kwotę lub sprawdzamy inny wskazany przez Państwa pojazd. Ta zasadna nie dotyczy  zrealizowanego wyjazdu poza Warszawę.

Dlaczego warto wybrać inspekcję przed zakupową z motoprzyjacielem?

Nasze oględziny to działania autorskie – dedykowane dla Państwa. Nie jesteśmy przypadkowymi osobami sprawdzającymi pojazdy „od święta, po pracy, przy tak zwanej okazji”. Jesteśmy legalnie działającą firmą, która płaci podatki. Mamy wieloletnie doświadczenie warsztatowe. Koszt sprawdzenia stanu technicznego samochodu jest symboliczny w stosunku do jego wartości.

Sprawdzaniem i weryfikowaniem pojazdów zajmujemy się każdego dnia. Nie wysyłamy do pracy nieznanych nam osób (jak większość „dużych” firm ogólnopolskich), nasz zespół to wąska grupa zawsze tych samych pasjonatów, a każdy z nas kontroluje wiele pojazdów rocznie! Warto rozważyć, zanim opuścisz naszą witrynę… Większość dużych firm  pod zleca oględziny osobom których z reguły nie zna(!), a sprzęt diagnostyczny tych specjalistów jest trudny do weryfikacji i standaryzacji.

Statystycznie, co potwierdziliśmy empirycznie, co drugie weryfikowane auto nie nadaje się do zakupu bez poważnych napraw! Zatem odpowiedz na pytanie – czy warto – pozostawiamy po Państwa stronie. Weryfikacja jest elementarną potrzebą wzajemnego zaufania i rozsądku.

Odbieramy telefony głównie od osób zainteresowanych weryfikacją pojazdu, ale na drugim miejscu są osoby które nie sprawdziły auta i szukają pomocy…Takich osób jest naprawdę wiele …

Ilościowo sprawdzane samochody przestaliśmy liczyć.  Weryfikowaliśmy auta poleasingowe, od osób prywatnych i firm, samochody z Francji, Niemiec, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Emiratów Arabskich. Sprawdzaliśmy auta warte tysiące ale i miliony polskich złotych.  Owszem – są takie pojazdy… Każdego Klienta traktujemy poważne! Mamy duże doświadczenie, a doświadczenie jest kluczowe.

Bywa problem z akceptacją cen przy podróżach wojewódzkich, czyli z wyjazdami np. 100-150 km. Nie do końca rozumiemy takie sytuacje, bo: jak wszyscy płacimy podatki, wyjazdom zawsze towarzyszy zwiększona konsumpcja paliwa (w obie strony to jak wycieczka np. do Gdańska lub Zakopanego) – prostolinijnie koszty bezpośrednie; ważny jest czas na dojazd i sprawdzenie samochodu, amortyzacja. Zastanówcie się kto sprawdza wasze auto biorąc powyższe informacje pod uwagę. Wybór jest zawsze po stronie Klienta.

ZAKRES KONTROLI I OGLĘDZIN w linku

Brak auta na rynku?

Coraz częściej dostajemy pytania o znalezienie konkretnego rzadkiego modelu samochodu. Jeżeli nie możesz wyszukać auta na rynku i nie ma go na portalach motoryzacyjnych, nie zgłaszaj się do nas na zasadzie „możne oni znajdą”. Zwykle jak nie ma, to nie ma. Wypada uzbroić się w cierpliwość – można pokusić się o sprowadzenie samochodu na zamówienie, w takim przypadku prosimy o kontakt e-mail, ale dotyczy to raczej aut z górnej półki – koszty transportu nie są niskie, wysiłek powinien się bilansować i być korzystny dla Państwa, czyli warto zachować rozsądek 🙂

 

Przewiń do góry