Kontakt i Cennik

Witamy, poniżej dane kontaktowe / cennik, ogólne warunki współpracy przy zamawianiu usługi oględzin samochodu przed zakupem:

Tel. 515 28 14 48/ Kontakt telefoniczny do firmy od godziny 8.30 do rozsądnych godzin popołudniowych ok. 17.00. Problem? Wyślij SMSa – a oddzwonimy!

E-mail: motoprzyjaciel@gmail.com

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/motoprzyjacielPL/

Obszar działania: Warszawa, Mazowieckie, centralna Polska.

KONTO DO PRZEDPŁAT FIRMA:

LABTESTPRO Sp. z o.o.
NIP 1182225589

Konto Bankowe
NEST BANK / NESBPLPW

98 1870 1045 2083 1070 3773 0001

ZASADY WSPÓŁPRACY/ Krok po kroku – przedpłata:

Po dokonaniu przedpłaty konieczne jest wysłanie e-mail’em danych do faktury

  • w wersji minimum: Adres / Imię i Nazwisko, numer NIP (bez względu czy prowadzą Państwo firmę czy nie. NIP jest ogólnie dostępną informacją podatkową identyfikującą osobę. Proszę nie wysyłać numeru REGON lub tym bardziej numeru PESEL! Każdy Polak posiada nadany numer NIP). Ostatecznie wystarczy imię nazwisko / adres / telefon.
  • DOKUMENTu potwierdzającego dokonanie przelewu np. w formie pliku PDF lub screena z operacji przelewu (potwierdzenie przelewu stanowi podstawę do wyjazdu na oględziny pojazdu),
  • linka do ogłoszenia weryfikowanego samochodu, lub jego danych identyfikacyjnych gdy brak auta w internecie.

UWAGA! Zanim prześlesz przedpłatę KONIECZNY jest kontakt z firmą z informacją o lokalizacji pojazdu – w przypadku wyjazdów poza miasto i umówienie terminu oględzin (e-mail, telefon, SMS). Niezbędne jest sprawdzenie dostępności pojazdu. Auta sprawdzamy zwykle w ciągu 24/48h.

WAŻNE: preferujemy weryfikację samochodów zdalnie. Co to znaczy? Samochody sprawdzamy fizycznie u sprzedawcy, ale bez osobistego udziału kupującego/i często jego rodziny, weryfikacja techniczna odbywa się tradycyjnie. Chodzi wyłącznie o Państwa i nasze bezpieczeństwo i skuteczność zakupowi często towarzyszą emocje, a one naprawdę nie są dobrym doradcą, prosimy o kontakt dzień wcześniej.

Godziny pracy, samochody sprawdzamy najchętniej od poniedziałku do piątku każdego tygodnia. Możliwe są też oględziny w weekend, nawet w niedzielę, po wcześniejszej rezerwacji terminu. Po weryfikacji wysyłamy raport o stanie samochodu na e-mail kupującego. UWAGA! Nie sprawdzamy samochodów po pracy….

PODSTAWOWY CENNIK:

1. SPRAWDZENIE POJAZDU wersja PODSTAWOWA Warszawa / Mazowsze: 324,39 złoty netto czyli 399 brutto (Uwaga, co ważne w tej cenie uzyskujecie Państwo dobry zakres kontroli, ale BEZ KOMPUTERA diagnostycznego! Więcej informacji w linku)

2. SPRAWDZENIE SAMOCHODÓW wersja PEŁNA Warszawa / Mazowsze: 365,85 złoty netto czyli 450 brutto (Uwaga, co ważne w tej cenie uzyskujecie Państwo pełen zakres kontroli, bez gwiazdek! Więcej informacji w linku) Podobny zakres oględzin w firmach konkurencyjnych to ok. 700/900 złoty. Zachęcamy nie ufać „cudownym cenom” z internetu – otrzymujemy krytyczne telefony od Klientów którzy tak zrobili.

3. SPRAWDZENIE SAMOCHODU wersja ROZSZERZONA Warszawa i Mazowieckie/ Dodatkowe badanie w stacji diagnostycznej wraz ze sprawdzeniem samochodu479,67 złoty netto czyli  590 brutto za weryfikację. (prosimy wziąć pod uwagę ze badanie na Stacji Kontroli Pojazdów wymaga pełnej opłaty). W przypadku opcji z badaniem na stacji SKP sprzedawca musi być uprzedzony i wyrazić na tę opcję zgodę! Badanie zajmuje więcej czasu …

4. Wyjazdy poza miasto: ok 1 złotego za kilometr  (ostateczna cena wynika z potrzebnego czasu dojazdu – prosimy o kontakt).

5. Wybór samochodu dla osób potrzebujących pomocy, wersja płatna w kilku opcjach lub bezpłatna link do oferty.

6. Dojazd na terenie miasta Warszawy na miejsce oględzin – bezpłatnie.

7. Oględziny zdalne czyli raport – przy kontroli przed zakupowej bez udziału Klienta obligatoryjnie wysyłamy dokument o stanie samochodu. Taki raport jest standardem w naszej pracy, to podsumowanie z oględzin samochodu. Zachęcamy by decyzję o zakupie podjąć po otrzymaniu informacji, w przeciwnym razie to kupowanie „kota w worku / zakup oczami / decyzja nazbyt emocjonalna”.

8. Negocjacja ceny – pobieramy drobną prowizję od wynegocjowanej kwoty upustu (20%)  o ile jesteście zainteresowani tą opcją – potrzebujemy Twojego upoważniania na negocjacje wysłanego równocześnie na e-mail przy okazji przesłania linka do sprawdzanego auta. Wzór upoważnienia w tym linku.

WAŻNE WYJĄTKI / UZUPEŁNIENIE CENNIKA:

A/ Klasyczne samochody terenowe (nie dotyczy aut typu SUV) np. JEEP GRAND CHEROKEE, TOYOTA LAND CRUISER, LAND ROVER DISCOVERY, NISSAN PARTOL, JEEP WRANGLER, MERCEDES G W460, SSYANG-Yong Actyon, FORD EXPLORER i inne dodatkowa opłata 100 złoty netto (+ podatek VAT 23%). W takich autach jest co sprawdzać,  a to zabiera czas!

B/ Klasyczne oldtimery auta z lat 80/90tych np. Porsche, Mercedesy i inne dodatkowa opłata 100 złoty netto (+ podatek VAT 23%). W takich autach jest co sprawdzać, co zabiera czas!

C/ Raport VIN + 90 złoty netto, zachęcamy do wykupienia raportu we własnym zakresie, do tylu samochodów ile będzie potrzeba. Takie raporty są tańsze, nie konkurujemy na rynku raportów VIN!
D/  Jako opcja raport VIN wraz z dodatkowym sprawdzeniem bazy zastawów sądowych + 200 złoty netto (Oczekiwanie na raport w tej opcji minimum 48-56 godzin!)

Zasady ogólne:

Uwaga: minimalizujemy ryzyko, nie dajemy gwarancji finansowych, od tego są firmy ubezpieczeniowe. Lista czynności nie jest obligatoryjna. Zależy od okoliczności na placu sprzedającego i możliwości prawnych!

Co gdy nie dochodzi do oględzin?

Gdy do oględzin nie dochodzi nie z naszej winy, a my dojedziemy na miejsce oględzin – bardzo rzadkie przypadki (kilka w roku) niestety ponosicie Państwo koszty wyjazdu i koszty czasu – pobieramy pełną opłatę! Jeżeli do oględzin nie dochodzi przed wyjazdem zasadą jest sprawdzenie innego wskazanego przez Państwa pojazdu w ciągu 30 dni.

Dlaczego warto wybrać inspekcję przed zakupową z motoprzyjacielem?

Nasze oględziny to działania autorskie – dedykowane dla Państwa. Nie jesteśmy przypadkowymi osobami sprawdzającymi pojazdy „od święta, po pracy, przy tak zwanej okazji”. Jesteśmy legalnie działającą firmą, która płaci podatki. Mamy wieloletnie doświadczenie warsztatowe. Koszt sprawdzenia stanu technicznego samochodu jest symboliczny w stosunku do jego wartości. Zwykle pozwala wynegocjować niżą cenę ze sprzedającym!

Sprawdzaniem i weryfikowaniem pojazdów zajmujemy się każdego dnia. Nie wysyłamy do pracy nieznanych nam osób (jak większość „dużych” firm ogólnopolskich), nasz zespół to wąska grupa zawsze tych samych pasjonatów, a każdy z nas kontroluje wiele pojazdów rocznie! Warto rozważyć, zanim opuścisz naszą witrynę… Większość dużych firm  pod zleca oględziny osobom których z reguły nie zna(!), a wiedza i sprzęt diagnostyczny tych specjalistów jest trudny do weryfikacji i standaryzacji.

Statystycznie, co potwierdziliśmy empirycznie, co drugie weryfikowane auto nie nadaje się do zakupu bez poważnych napraw! Zatem odpowiedz na pytanie – czy warto – pozostawiamy po Państwa stronie. Weryfikacja jest elementarną potrzebą wzajemnego zaufania i rozsądku.

Odbieramy telefony głównie od osób zainteresowanych weryfikacją pojazdu, ale na drugim miejscu są osoby które nie sprawdziły auta i szukają pomocy… – Takich osób jest naprawdę wiele …

Ilościowo sprawdzane samochody przestaliśmy liczyć.  Weryfikowaliśmy auta poleasingowe, od osób prywatnych i firm, samochody z Francji, Niemiec, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Emiratów Arabskich. Sprawdzaliśmy auta warte tysiące ale i miliony polskich złotych.  Owszem – są takie pojazdy… Każdego Klienta traktujemy poważne! Mamy duże doświadczenie, a doświadczenie jest kluczowe.

ZAKRES KONTROLI I OGLĘDZIN w linku

Brak auta na rynku?

Coraz częściej dostajemy pytania o znalezienie konkretnego rzadkiego modelu samochodu. Możesz zlecić taką usługę w wersji bezpłatnej i profesjonalnej lub podstawowej. Jeżeli nie możesz wyszukać auta na rynku i nie ma go na portalach motoryzacyjnych, nie zgłaszaj się do nas na zasadzie „możne oni znajdą”. Zwykle jak nie ma, to nie ma. Wypada uzbroić się w cierpliwość – można pokusić się o sprowadzenie samochodu na zamówienie, ale dotyczy to raczej aut z górnej półki – koszty transportu nie są niskie, wysiłek powinien się bilansować i być korzystny dla Państwa, warto zachować rozsądek.

 

Przewiń na górę