Najmniej awaryjne auta 3 letnie

Ranking awaryjności trzy latków

Bez(awaryjność) samochodów trzy letnich na rynku angielskim

Magazyn “What Car” zapytał swoich czytelników o awarie, jakie ostatnio przytrafiły się w ich autach w ciągu ostatniego roku. W zestawieniu uwzględniono ankiety 14 200 właścicieli, którzy kupili nowe auto w ciągu ostatnich trzech lat.

Awariom przypisano różną wagę.

Awarie pogrupowano aż na 14 kategorii: akumulator, karoseria, hamulce, silnik, elektryka silnika, układ wydechowy, oświetlenie, układ paliwowy, sprzęgło i skrzynia biegów, wyposażenie wnętrza, elektryka niezwiązana z silnikiem, układ kierowniczy, zawieszenie i pozostałe elementy.

To jednak nie koniec, dziennikarze zapytali także o wpisanie czasu, na jaki stracili możliwość korzystania z auta z powodu awarii i przybliżony koszt jej usunięcia. Uwzględniono także naprawy bezkosztowe, wykonane w ramach gwarancji.

Alfa Romeo zmieniła oblicze, porównywalna z „Japończykami”.

Na podstawie zebranych od kierowców informacji sporządzono ranking najbardziej bezawaryjnych marek na brytyjskim rynku. Bezapelacyjnie najlepsi okazali się producenci japońscy, którzy zajęli cztery pierwsze miejsca. Jednak nie mniejszym zaskoczeniem jest bardzo wysoka pozycja Alfy Romeo.

Ranking najbardziej bezawaryjnych marek na brytyjskim rynku:

1. Lexus: 92,1 proc.
2. Mitsubishi: 90,8 proc.
3. Toyota 89,6 proc.
4. Suzuki 86,6 proc.
5. Alfa Romeo: 85,8 proc.
6. Honda: 84,9 proc.
7. Hyundai: 84,8 proc.
8. MG: 83,4 proc.
9. Ford 82,1 proc.
10. Subaru: 81,8 proc.

Źródło: What Car

Najmniej awaryjne auta 3 letnie
Przewiń na górę