Pomoc w zakupie samochodu

Wyszukiwanie samochodów i doradztwo w zakupie auta

Skorzystaj z naszego bogatego doświadczenia, bo doświadczenie jest kluczowe! Jak pomagamy w zakupie auta? To łatwe – informacje niżej:

Proponujemy pomoc w zakupie auta

W pierwszym przypadku sam kupujący poszukuje wymarzony pojazd, a my przydajemy się finalnie w ocenie jego stanu technicznego; ale lepszą i pewniejszą formą współpracy jest:

Bezpłatne zlecenie wyszukania auta i odsiew bezwartościowych ogłoszeń (z późniejszą weryfikacją wybranych modeli), bo już na etapie anonsów sprzedawców potrafimy wstępnie ocenić atrakcyjność i sensowność auta!

Jak to się odbywa praktycznie?

Prosimy o przesłanie na e-mail (motoprzyjaciel@gmail.com) swoich wymagań odnośnie funkcjonalności i wielkości samochodu. Uwaga – nie ma sensu telefonować, to nie ten etap! Naprawdę nie ma sensu dzwonić z informacją – poszukuję czegoś w rodzaju Zafry, ale z 2016 roku … Odbieramy bardzo wiele telefonów, jeżeli szukasz i potrzebujesz wsparcia – napisz, tego nie da się załatwić przez telefon 🙂

Trzeba w  wiadomości określić:

– typ skrzyni biegów (manualna/automatyczna) ,

– typ nadwozia (hatchback/kombi/sedan/SUV),

– rodzaj silnika (benzynowy/ diesel) oraz budżet! Konieczne jest podanie widełek budżetu np. od 30 do 45 tysięcy i proponowanych preferowanych marek np. Opel, Kia, Golf,

– pamiętajcie o zostawieniu kontaktu telefonicznego (bez prawdziwych danych zapytanie zostanie zignorowane). Zachęcamy też do przesłania ew. listy wyszukanych przez Państwa aut.

– Ze względu na niektóre niepoważne zapytania, prosimy o dopisanie w e-mailu formuły: „O ile zdecyduję się na konkretny zaproponowany przez Motoprzyjaciel.pl model samochodu  zgadzam się na sprawdzenie pojazdu przed zakupem w firmie LABTESTPRO Sp. z o.o. według aktualnie obowiązującego cennika”.

UWAGA: nie odpowiadamy na maile/pytania NONAME, nie odpowiadamy na żartobliwe zapytania, szanujmy się.

Co otrzymacie Państwo zwrotnie?

W odpowiedzi prześlemy nasze propozycje z dostępnych aktualnie anonsów na rynku. Staramy się wybrać te ogłoszenia i auta które dobrze rokują, z potencjalnie pewnymi przebiegami! Nie koncentrujemy się na dobrze wykonanych zdjęciach odpicowanych do sprzedaży egzemplarzy,  korzystamy z naszego bogatego doświadczenia i znajomości rynku

Wolimy gdy sam kupujący wie czego chce – jeżeli jednak zdajesz się na naszą opinię o rynku motoryzacyjnym, warto wysłuchać wszystkich argumentów – za i przeciw danego modelu/marki. Z naszego doświadczenia wynika, że część Klientów nie chce słuchać. Nie mamy z tym problemu. Ale zawsze kupno używanego samochodu to prawdziwe wyzwanie, pełne pułapek, których nie wolno bagatelizować (np. cykl życia kluczowych podzespołów samochodu – silnika, skrzyni biegów, wady konstrukcyjne producentów, ceny części zamiennych i wiele innych zmiennych).

Ostrożność i rozwaga mogą uchronić przed oszustwem albo nieprzewidzianymi wydatkami w przyszłości, która za chwilę stanie się teraźniejszością.

Zdecydujecie się na konkretny model / anons  – co dalej?

Przechodzimy do konkretów i weryfikujemy stan techniczny wybranych aut. Dopiero za weryfikację pobieramy opłatę. Wykonana przez nas ocena stanu technicznego auta to analiza jego kluczowych elementów.

Podczas oględzin sprawdzamy wiele punktów kontrolnych pojazdu. Na podstawie uzyskanych wyników przedstawiamy końcową rekomendację czy weryfikowane auto jest warte wymaganej przez sprzedawcę ceny.

Zakres kontroli to m. in.: sprawdzenie możliwych do zweryfikowania oznak kondycji silnika, ocena stanu nadwozia i wnętrza pojazdu, sprawdzenie podwozia, w tym amortyzatorów, tarcz hamulcowych, piast, drążków i końcówek, sprawdzenie stanu ogumienia, kontrola układu elektrycznego pojazdu, sprawdzenie płynów eksploatacyjnych i oznak ewentualnych uszkodzeń na podstawie ich kondycji.


UWAGA: Weryfikowany pojazd sprawdzamy urządzeniami z oprogramowaniem diagnostycznym i profesjonalnym miernikiem lakieru! Co pozwala potwierdzić precyzyjnie stan techniczny.

Ofertę kierujemy do osób dla których:

 • motoryzacja nie jest mocną stroną;
 • potrzebują doradcy, który pomoże znaleźć najlepsze dla Nich auto;
 • bezpieczeństwo jest dla nich ważne;
 • obawia się nieuczciwych sprzedawców, a o takich nie trudno…
 • czas ma istotne znaczenie;
 • potrzebują transportu na miejsce transakcji (nie w czasach covidu – przykro nam);
 • chcą sprawdzić kilka samochodów, w tym z ich lub bez ich udziału;
 • znają się na samochodach, ale kolejna para oczu i techniczna ocena niezależnego specjalisty nie zaszkodzą …

Dzięki doradztwu zmniejszysz stopień ryzyka kupienia samochodu: powypadkowego, kradzionego, składanego z kilku rozbitych aut lub z fałszywym przebiegiem. Co oznacza mniej problemów w przyszłości i niemałe oszczędności…

Ile to kosztuje w przybliżeniu i czy kontrola pojazdu przed zakupem się opłaca?

Statystycznie, co potwierdziliśmy empirycznie, co drugie weryfikowane auto nie nadaje się do zakupu bez poważnych napraw! Zatem odpowiedz na pytanie – czy warto – pozostawiamy po Państwa stronie. Zawsze można rzucić monetą… Weryfikacja techniczna nie jest droga:

Pakiet podstawowy pełny – inspekcja samochodu

KOSZT: 399 brutto – pomoc w sprawdzeniu jednego auta na terenie miasta stołecznego Warszawy, więcej w zakładce KONTAKT

 • Weryfikacja dokumentów auta, ich kompletności i wpisów, liczby kluczy/kart, sprawdzenie historii serwisowej na podstawie dokumentów przedstawionych przez sprzedawcę (o ile istotne),
 • Kontrola rozruchu silnika. Odbycie jazdy próbnej (o ile możliwe). Sprawdzenie poprawności działania układu przeniesienia napędu, kierowniczego, hamulcowego, zawieszenia jak również osprzętu silnika takiego jak np. turbosprężarka,
 • Oględziny zewnętrzne pojazdu (widoczne uszkodzenia, rysy, przetarcia, wgniecenia, korozja, felgi),  kontrola zużycia wnętrza względem deklarowanego przebiegu.
 • Weryfikacja stanu opon.
 • Kontrola poziomu oleju i pozostałych płynów eksploatacyjnych. Weryfikacja zapoceń i wycieków widocznych od góry silnika,
 • Weryfikacja wyposażenia pojazdu i jego sprawności względem ogłoszenia (światła, klimatyzacja, lusterka, radio).
 • zawsze w cenie jest kontrola po OBDII i miernikiem lakieru!
 • Więcej o zakresie weryfikacji stanu technicznego auta w linku
 • UWAGA! W przesłanej ofercie otrzymacie Państwo wyselekcjonowane propozycje z rynku. To, że znajdziecie tańsze oferty nie oznacza, że będą lepsze 🙂

 

 • Pakiet cały dzień – prosimy o kontakt w celu wyceny

Masz na oku kilka egzemplarzy i nie wiesz, który będzie najlepszym wyborem? Pomożemy Ci rozwiązać ten dylemat weryfikując każdy z nich żebyś wiedział, który jest najbardziej godny zakupu. Usługa obejmuje sprawdzenie kilku samochodów w danym dniu roboczym w godzinach 9-17:00 na terenie województwa mazowieckiego (cenę wyjazdów ustalamy indywidualnie!), liczba obejrzanych pojazdów uzależniona jest od odległości pomiędzy nimi i czasu potrzebnego do przygotowania dokumentacji.

Koszty dodatkowe/ wyjazdy poza miasto: Przy wyjazdach poza miasto, do ceny podstawowej należy doliczyć koszt paliwa i czasu w wysokości – szacunkowo 1 PLN/km przy odległości pierwszych 100 kilometrów (liczymy wyjazd i powrót!). Dalsze i dłuższe wyjazdy wymagają odrębnych ustaleń. Zawsze prosimy o przesłanie adresu postoju auta do weryfikacji.

 • Opcja negocjacji ceny

20% wynegocjowanego rabatu – uwaga tylko rabatu! np. jeśli cena wyjściowa to 20 000zł, a dzięki negocjacjom zapłacą Państwo za auto 18 500 zł, czyli o 1500zł mniej, nasze wynagrodzenie wynosi 1500zł x 0,2 = 300 zł. Wzór upoważnienia w linku.

Obszar działania: Warszawa i woj Mazowieckie. Lista czynności nie jest obligatoryjna –  zależy od okoliczności i możliwości prawnych.

Bezpłatną pomocą w wyszukaniu samochodów zajmujemy się po godzinach pracy! Zatem prosimy o chwilę cierpliwości …

Proponujemy komercyjne wyszukanie samochodu, szczegóły w linku.

 

Przewiń na górę