Jak sprawdzić auto

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu – czyli jak sprawdzamy?

Jeśli nie chcesz z zazdrością patrzeć na “wóz” sąsiada – przeczytaj, a to on będzie zazdrościł Tobie.

Jedną z podstawowych spraw jest to, że nie należy się „napalać” na pierwsze zobaczone auto.  Drugą, że nie należy oglądać samochodu samemu. Najważniejsze, by mieć do pomocy ludzi którzy nie kierują się emocjami i nie podejmą za Ciebie decyzji, a ocenią stan techniczny auta i podpowiedzą czy warto go kupić.

Jesteśmy od tego by Ci pomóc i obniżyć ryzyko błędnego zakupu!

Duży wybór samochodów – ma dwie strony medalu – łatwo wybrać wadliwy model.

Naprawdę jest z czego wybierać. Pojawia się pytanie. Gdzie kupić używany samochód? Do dyspozycji mamy komisy samochodowe, giełdy, prywatne ogłoszenia internetowe na znanych portalach i w serwisach społecznościowych, a także aukcje internetowe. Często sprzedawcy łączą kilka metod sprzedaży samochodu, aby zwiększyć ilość potencjalnych klientów.

Najwygodniejszą formą znajdywania ofert odsprzedaży są ogłoszenia i aukcje internetowe, gdyż liczba zamieszczanych tam anonsów jest ogromna. Łatwo można tam porównywać wybrane oferty i sprawdzić ceny. Jeśli umówisz się na oględziny auta poczytaj w Internecie o głównych wadach wybranego modelu. Często informacji tych dostarczają sami użytkownicy piszący o problemach ze swoimi samochodami na różnych forach internetowych.

Dosyć znacznym problemem jest wybór konkretnego pojazdu. Należy zastanowić się na co mnie stać i do czego potrzebuję samochodu. Nieważne czy chcesz kupić duże kombi z mocnym silnikiem czy małe, ekonomiczne auto. To jest tylko i wyłącznie Twój wybór.

Kupujesz auto dla siebie więc nie sugeruj się podpowiedziami znajomych: “ja mam Opla to też kup, bo jest fajny”. Wybrałeś używany samochód z ogłoszenia – jedź go zobaczyć. Ale czy sam? Najlepiej weź ze sobą znajomego mechanika, który z całą pewnością bardzo pomoże w wyeliminowaniu “złomu”. I w tym momencie moglibyśmy zakończyć pisanie, gdyż to wszystko co chcemy napisać doświadczony mechanik wie.

Jednak jeśli nie masz takiej możliwości i musisz sobie radzić sam, to postaramy pomóc Ci w zakupie. Więc bierzmy się do roboty. Na co zwracamy uwagę prowadząc oględziny samochodu przeczytasz we wpisach poniżej, UWAGA: poniższy tekst jest tylko poglądowy, nie oddaje złożoności kontroli przed zakupowej pojazdów! :-)j ZAKRES KONTROLI I OGLĘDZIN w linku

 

PRZECZYTAJ CO I JAK TESTUJEMY

Oceniamy poszczególne podzespoły auta

Sprawdzamy karoserię i lakier

Co i jak warto sprawdzić oceniając karoserię?

Sprawdzamy silnik i zawieszenie

Brak rdzy jest ważny, ale sercem auta jest jego silnik

Sprawszamy hamulce, przebieg, wyposażenie

Stan ogólny samochodu jest bardzo ważny, tak jak wyposażenie
i zawieszenie. Na co zwracamy uwagę?

Przewiń na górę